EBook Academic Collection ( EBSCO) Multidyscyplinarna kolekcja  150 400 książek elektronicznych.
Academic Research eBooks Library Kolekcja ponad 23 tys. audiobooków i około 3, 5  milionów pełnotekstowych źródeł naukowych - książek i dokumentów elektronicznych w ok. 100 językach. Jedną z kolekcji stanowią źródła rządowe i organizacji międzynarodowych (ponad 250 tys. publikacji.)
Encyclopedia Britannica Academic Edition Wersja online prestiżowej, światowej encyklopedii wydawanej od prawie 250 lat.
Gromadzi najbardziej wiarygodnie informacje o otaczającym nas świecie.
Zawiera tysiące pełnotekstowych artykułów przygotowanych przez zespół ponad 4000 naukowców i specjalistów.
Gale Virtual Reference Library Kolekcja 30 wydawnictw informacyjnych (encyklopedie i słowniki) Gale.
Wykaz dostępnych tytułów.
IBUK Libra

Kolekcja 861 książek elektronicznych w języku polskim, wśród nich m.in. podręczniki akademickie.

Oxford Dictionaries

Największy współczesny słownik języka angielskiego oraz przewodnik po tym języku. Pokazuje prawidłowe użycie wyrazów w zdaniu i tworzone przez nie związki stanowiące podstawę naturalnej wypowiedzi w języku angielskim, zarówno w jego odmianie brytyjskiej, jak i amerykańskiej. Oferuje szybki dostęp do definicji słów, zwrotów i idiomów, fachową pomoc na temat gramatyki i ortografii oraz zwrotów stosowanych w pismach prawnych i technicznych.

e-publikacje Nauki Polskiej e-Publikacje Nauki Polskiej to zbiór publikacji naukowych w formie  ponad 8 tysięcy e-książek z różnych dziedzin takich jak prawo, ekonomia, nauki humanistyczne, teologiczne, matematyczno- przyrodnicze wydawanych przez polskie uczelnie, instytuty naukowe, towarzystwa i stowarzyszenia naukowe  oraz muzea. Z bazy można korzystać  w Czytelni Informacji Naukowej Biblioteki Głównej. Uwaga! Login i hasło dostępne u dyżurującego bibliotekarza. Zapraszamy do bogatego świata e-booków naukowych!

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Wita Stwosza 53
80-308 Gdańsk
tel. 58 523 32 10, 58 523 32 11
fax 58 523 32 09
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego 2014