Zapraszamy na wystawę "GG NA UG. SPOTKANIA Z GÜNTEREM GRASSEM NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM", która została przygotowana w budynku Wydziału Filologicznego i Wydziału Historycznego (Wita Stwosza 55). Prezentuje ona trwające od niemalże 40 lat badania grassoznawcze na Uniwersytecie Gdańskim. Dokumentuje m.in. spotkania na uczelni z Günterem Grassem, uroczystość nadania artyście tytułu doktora honoris causa UG, seminaria, konferencje, debaty i warsztaty dotyczące twórczości artysty, które miały tu miejsce. Ekspozycja będzie dostępna w terminach 16.10 - 15.11.2017 r.

Wystawę otworzył dr hab. prof. UG Tomasz Swoboda, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Filologicznego. W ramach otwarcia wystawy odbyła się w Sali Rady Wydziału 1.48 (Wita Stwosza 55) promocja książki Günter Grass ‒ Odpominania / Entinnerungen. O książce i uniwersyteckich spotkaniach z Günterem Grassem rozmawiali:  prof. Ewa Graczyk (współautorka książki), dr Janusz Mosakowski i dr Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, jako redaktorka publikacji.
Wystawę zorganizowała Pracownia Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza (IFG) wspólnie ze Stowarzyszeniem Güntera Grassa w Gdańsku, Biblioteką Humanistyczną oraz Biblioteką Neofilologiczną Uniwersytetu Gdańskiego. Partnerami projektu są Instytut Kaszubski, Gdańska Galeria Güntera Grassa i Akademickie Centrum Kultury UG.
Ekspozycja będzie dostępna w terminach 16.10 - 15.11.2017 r. w budynku Wydziału Filologicznego i Wydziału Historycznego (ul. Wita Stwosza 55) oraz
16.11 - 15.12.2017 r. w budynek Wydziału Neofilologicznego (ul. Wita Stwosza 51).