Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu zapraszamy 24 października 2017 r. (wtorek) godz. 11.30-14.00 na spotkanie pt. Otwarty Dostęp - dzień informacyjny na Uniwersytecie Gdańskim, które odbędzie się w Bibliotece Głównej UG. (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 53, aula 0.28). Wstęp wolny.

Program spotkania

11.30 – 11.45 wprowadzenie do tematyki OA i zasad obowiązujących w UG
Dr Katarzyna Świerk, kierownik Biura Nauki i Współpracy z Zagranicą, Pełnomocnik UG ds. otwartego dostępu.
11.45 – 14.00 wykład i konsultacje dotyczące prawa autorskiego oraz tego, w jaki sposób autor powinien radzić sobie z kwestiami prawnymi realizując zasady Otwartego Dostępu
Dr Krzysztof Siewicz, prawnik specjalizujący się w prawnych aspektach przetwarzania informacji.

Spotkanie ma na celu przybliżenie zagadnień otwartego dostępu społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego. Przedstawione zostaną zarówno plany, jak i dotychczasowe działania UG na rzecz wdrażania zasad otwartego dostępu do publikacji naukowych i wyników badań (założenia instytucjonalnej polityki otwartego dostępu oraz zasady otwartego dostępu w projektach badawczych finansowanych ze środków UE). Uczestnicy wysłuchają również wykładu prawnika Krzysztofa Siewicza na temat prawa autorskiego, podczas którego dowiedzą się, jak udostępniać swoje prace naukowe w sposób otwarty z poszanowaniem prawa autorskiego.

Organizatorzy:
STARBIOS 2 Structural Transformation to Attain Responsible BIOSciences (projekt finansowany z programu Unii Europejskiej Horizon 2020) www.starbios2.eu www.starbios.ug.edu.pl
Biuro Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Gdańskiego
Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed.