Zapraszamy na warsztaty z narzędzia InCites Benchmark & Analytics na platformie Web of Science, które odbędą się w 22 lutego w godz. 12.00-13.30 w Bibliotece Głównej UG, sala szkoleniowa 0.54 (parter).

Warsztaty będą miały formę prezentacji i praktycznej sesji z wykorzystaniem InCites Benchmarks i Analytics. InCites służy do analizy danych zawartych w bazie Web of Science oraz pozwala porównywać dorobek naukowy badaczy i instytucji, analizować wykorzystanie czasopism w instytucjach, opracowywać strategie badawcze oraz może wspierać decyzje publikacyjne i kadrowo-administracyjne.

Program spotkania obejmuje:

- Fundamenty bibliometrii - początki analiz bibliometrycznych.
- Web of Science Core Collection zakres bazy. Dane i metadane wykorzystywane w analizie bibliometrycznej. Raporty cytowań.
- Indeks Hirsha, Journal Impact Factor, Category Normalized Citation Index etc. znaczenie i zastosowanie wskąźników bibliometrycznych.
- InCites B&A. Analiza i porównanie dorobku naukowego na poziomie między instytucjonalnym i międzynarodowym. Ranking instytucji.
- Określenia i ocena istniejących lub potencjalnych obszarów współpracy naukowych.
- Identyfikacja rozwijających się, dominujących i odnoszących sukcesy obszarów naukowych w obrębie instytucji czy kraju.
- Obserwacja wykorzystania źródeł w danej instytucji, które czasopisma są najważniejsze dla danej grupy autorów.
- Granty i finansowanie, skąd pochodzą środki na badania.