Zapraszamy do korzystania z serwisu ekonomicznego EMIS. Zawiera on ponad 9 tys. publikacji, m.in. wiadomości ekonomiczne, finansowe, polityczne, makroekonomiczne, sektorowe oraz ze spółek, notowania giełdowe, statystyki
i analizy ekonomiczne.

Dla użytkowników Biblioteki UG dostęp jest z sieci uniwersyteckiej dla 40 równoległych użytkowników, w tym również dla studentów. Dostęp z domowych komputerów jest możliwy tylko dla pracowników oraz doktorantów UG. Osoby zainteresowane tą usługą przesyłają prośby o jej uruchomienie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. w mailu podając imię i nazwisko oraz wydział.