Uprzejmie informujemy, że od 01.10.2018 r. W Bibliotece UG zostanie uruchomione oprogramowanie HAN, które pozwoli na uproszczenie procedury zdalnego dostępu do e-zasobów.

Po wdrożeniu nowego rozwiązania usługa VPN przestaje funkcjonować i w związku z tym:

• nie będzie wymagana dodatkowa instalacja lub konfiguracja na komputerze użytkownika,
  • nie będzie wymagane wypełnianie i wysyłanie formularzy zgłoszeniowych do uruchomienia usługi zdalnego dostępu.

Dostęp do zasobów będzie przyznawany zgodnie z regulaminem.

Po wybraniu odpowiedniego linku do e-zasobu znajdującego się na stronie www Biblioteki UG HAN rozpozna typ połączenia i w przypadku zdalnego dostępu wyświetli okno logowania. Dane do logowania są identyczne jak przy logowaniu do konta bibliotecznego.

Warunkiem korzystania z baz danych spoza sieci UG jest posiadanie aktywnego konta w systemie bibliotecznym bez zaległości!!!

Jak można korzystać z e-zasobów spoza sieci UG?

Dostęp do e-zasobów spoza UG mają pracownicy, doktoranci oraz studenci UG (stacjonarni i zaoczni). Przy logowaniu należy podać login i hasło do konta bibliotecznego.

1. Login to:
    1. numer indeksu poprzedzony prefiksem 5100 dla studentów lub prefiksem 510090 dla doktorantów posiadających ELS,
    2. numer karty bibliotecznej dla pracowników UG.
  2. Hasło można samodzielnie zmienić w Katalogu online Biblioteki UG.

Logowanie i korzystanie z e-zasobów spoza sieci UG nie będzie możliwe w przypadku:

1. upływu terminu ważności konta bibliotecznego,
  2. nieuregulowanych zobowiązań wobec Biblioteki UG (przekroczenia wyznaczonego terminu zwrotu książki/ książek i/lub nieuregulowanych opłat).

W przypadku jakichkolwiek problemów z dostępem do e-zasobów spoza sieci UG należy sprawdzić ważność i stan konta bibliotecznego (w przypadku konieczności prolongaty konta lub uregulowania zobowiązań należy zgłosić się do Wypożyczalni: tel. 58 523 32 25,

Pytania, uwagi, problemy prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.