Dyrekcja Instytutu Filologii Polskiej i Dyrekcja Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają
na promocję książki prof. dra hab. Kazimierza Nowosielskiego „Pożegnanie z Uniwersytetem”,
a także na wystawę poświęconą Autorowi.
Wernisaż odbędzie się 23 października br. (wtorek) w sali wystawowej BUG (1 piętro), Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 53, o godz. 17.00.

Pożegnanie z Uniwersytetem to swoista próba bilansu naukowej, nauczycielskiej i krytycznoliterackiej działalności prof. dra hab. Kazimierza Nowosielskiego. Z bogatego publikacyjnego dorobku (9 książek, przeszło 300 artykułów i recenzji) Autor wybrał teksty, które wydawały mu się - po 46 latach pracy na Uniwersytecie Gdańskim - z rozmaitych powodów najważniejsze.
A owe powody, jak może zauważy Czytelnik, są zarówno natury osobistej, jak i wspólnotowej. W ich centrum: refleksja nad treścią i kształtem łacińskiej cywilizacji, pytania o sens i doświadczenie polskości, troska o ziemskie i o wiecznościowe cele życia. Chodzi też o to, jak powiada Autor, aby to wszystko było rzetelne, z czułością oraz mądrze podjęte i wypowiedziane.