Biblioteka Główna UG i American Society for Microbiology (ASM) serdecznie zapraszają do korzystania z ASM's Bio-Resource Center (BRC) - czytelni ulokowanej na trzecim piętrze budynku Biblioteki Głównej. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane z inicjatywy młodej ambasador American Society for Microbiology na Polskę, Joanny Karczewskiej-Golec, we współpracy z dyrekcją i pracownikami Biblioteki Głównej UG.

BRC jest inspirującym miejscem do pracy i nauki wyposażonym w:

  • pełen dostęp online (bez okresu karencji) do czasopism wydawnictwa American Society for Microbiology, m. in. Antimicrobial Agents and Chemotherapy, Applied and Environmental Microbiology, Clinical Microbiology Reviews, Infection and Immunity, Journal of Bacteriology, Journal of Virology, mBio, Microbiology and Molecular Biology Reviews, i in. (dotychczas na serwerach UG najnowsze numery tych czasopism były dostępne dopiero po upływie sześciu miesięcy od momentu ukazania się online)
  • szeroki wybór najnowszych wydań anglojęzycznych książek z dziedziny biologii molekularnej, mikrobiologii ogólnej i klinicznej, biotechnologii, immunologii, wirusologii: podręczniki akademickie, przewodniki dotyczące planowania i prowadzenia badań eksperymentalnych, zbiory protokołów laboratoryjnych i materiały dla prowadzących zajęcia dydaktyczne
  • publikacje z dziedziny etyki i metodologii badań naukowych oraz czasopismo Cultures poświęcone polityce naukowej, aktualnym, globalnym wyzwaniom w zakresie zdrowia publicznego, ochrony środowiska, polityki energetycznej, a także aspektom prawnym i organizacyjnym funkcjonowania nauki na świecie.

Aby ułatwić pracę i naukę, czytelnia została wyposażona w drukarkę, skaner, kserokopiarkę i inne urządzenia biurowe. Czytelnia jest otwarta dla wszystkich, którzy szukają dostępu do najnowszej wiedzy. Kartę dostępu należy pobrać w administracji budynku Biblioteki Głównej UG na parterze (tylko do godz. 15.00!). Po pobraniu karty z czytelni można korzystać w godzinach pracy Biblioteki.

Utworzenie i wyposażenie Bio-Resource Center zostało sfinansowane ze środków American Society for Microbiology i Biblioteki Głównej UG.

Kontakt w sprawie BRC: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.