W kartach zapisane. 50 lat  UG w katalogu kartkowym - wystawa w Bibliotece Głównej UG

Zapraszamy na wystawę pt. W kartach zapisane. 50 lat UG w katalogu kartkowym, którą można oglądać
w Bibliotece Głównej UG w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 53, a swoje wrażenia zapisać w wyłożonej na I piętrze księdze pamiątkowej. 
Katalog kartkowy, dawniej niezbędny w każdej bibliotece, obecnie coraz rzadziej pełni funkcję informacyjną. Uporządkowane alfabetycznie lub rzeczowo karty, dziś już nieco zapomniane, były niegdyś drogowskazem po labiryntach biblioteki. Karty są różne – są ich tysiące, pisane ręcznie, pisane na maszynie – każda z nich jest niepowtarzalna. Kryją się za nimi nie tylko osobowości naukowe, lecz także oddani swojej pracy bibliotekarze.
Pisane były z wielką dbałością o szczegóły, a niektóre z nich wręcz z kaligraficzną precyzją. W kartach zapisane –
50 lat UG to wybór kilkudziesięciu kart z katalogu kartkowego Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. Opisane na nich prace wykładowców UG gromadzone są przez Bibliotekę od początku jej istnienia. Oglądając karty, śledzimy historię naszej uczelni. Wystawę można oglądać od 10 stycznia w Bibliotece Głównej UG. Wstęp wolny.   

Projekt graficzny: Dominika Skutnik 
Koordynatorki projektu: Katarzyna Dunajska, Katarzyna Wawrzynkowska

50 spotkań na 50-lecie UG - wystawa jubileuszowa w Bibliotece Głównej UG

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Jerzy P. Gwizdała ma zaszczyt zaprosić na jubileuszową wystawę pt. "50 spotkań na 50-lecie UG", która będzie dostępna do 31.03.2020 r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego na I p. (sala 1.21) w Kampusie Oliwskim (ul. Wita Stwosza 53, Gdańsk-Oliwa).