Zapraszamy do testowania bazy Taylor&Francis (pakiety: Social Science&Humanities oraz Science&Technology). Z zasobu Taylor&Francis w czasie testów można korzystać zdalnie (poprzez system HAN) oraz
z komputerów stacjonarnych w sieci UG. Testy trwają do 9 października br. 

Uwagi i pytania techniczne proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy także do przekazywania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. opinii na temat testowanego zasobu, w szczególności jego przydatności do pracy naukowo-badawczej oraz działalności dydaktycznej ze wskazanie najistotniejszych tytułów dostępnych w bazie.

Pakiet Taylor&Francis Science&Technology Library (S&T) zapewnia dostęp do ponad 500 recenzowanych czasopism zawierających treści potrzebne użytkownikom do prowadzenia badań oraz nauczania w następujących obszarach naukowych:

- nauki biologiczne, inżynieria środowiska, nauki o żywności,
- chemia,
- nauki inżynieryjno-techniczne, informatyka,
- matematyka i statystyka,
- fizyka.

Pakiet Social Sciences&Humanities Library (SSH) zapewnia dostęp do ponad 1400 recenzowanych czasopism zawierających treści potrzebne użytkownikom do prowadzenia badań oraz nauczania w zakresie nauk społecznych oraz humanistycznych, m. in. w takich obszarach jak:

- studia strategiczne, bezpieczeństwo i obronność,
- polityka i stosunki międzynarodowe,
- kryminologia i prawo,
- biznes, zarządzanie i ekonomia.

Ponad 1180 tytułów czasopism T&F znajduje się w indeksach cytowań Web of Science - Clarivate Analytics, a ponad 1040 posiada wskaźnik Impact Factor.

Ponad 94% czasopism pakietu ST Library oraz ponad 93% tytułów pakietu SSH Library widnieje w wykazie czasopism punktowanych MNISW 2019.

Większość czasopism publikowana jest we współpracy z renomowanymi towarzystwami i instytucjami naukowymi.

Przewodnik użytkownika