Drukuj

Biblioteka Główna

Uwaga!
W czytelniach na piętrach dane zapisywane na twardych dyskach komputerów są cyklicznie usuwane w ciągu dnia, dlatego jeżeli Użytkownik tworzy na tych komputerach pliki tekstowe lub inne, powinien zapisywać je na własnym nośniku typu pendrive. W sytuacji, gdy Użytkownik nie dysponuje własnym nośnikiem, powinien korzystać z komputerów w Czytelni Oddziału Informacji Naukowej (parter), gdzie dane usuwane są dopiero po zamknięciu biblioteki.

Biblioteki specjalistyczne
Biblioteki specjalistyczne: Biblioteka Ekonomiczna-Informatorium (Sopot), Biblioteka Prawna, Humanistyczna i Neofilologiczna (Gdańsk) posiadają wyznaczone stanowisko z nieograniczonym dostępem do Internetu dla osób posiadających konto. 
   
Internet bezprzewodowy eduroam

Dostępny jest w bibliotekach: Ekonomicznej, Głównej, Humanistycznej i Prawnej wyłącznie dla użytkowników usługi EDUROAM.

Uzyskanie dostępu do EDUROAM na UG

Więcej informacji o usłudze EDUROAM

* Na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2009 r. (Dz.U. dnia 31.12.2009 r.) i zarządzenia Rektora UG w sprawie wprowadzenia Regulaminu uczelnianej sieci komputerowej Uniwersytetu Gdańskiego, z dniem 24.02.2011 r. zmienia się sposób korzystania z Internetu w Bibliotece Głównej UG oraz w czytelniach bibliotek specjalistycznych.